Kwarantanna, czyli ciągłe siedzenie w domu sprawiło, że byliśmy na skraju załamania. Poza złymi aspektami domowej izolacji są także te pozytywne, które pojawiły się od tak samowolnie i zupełnie nieświadomie. Oto lista dobroci kwarantannowych, które warto wprowadzić w życie na stałe.

Życie w oknie
Życie w oknie

Wieczorne spacery

Tylko rano i wieczorem możemy wychodzić z domu. Poranek, jest mocno przesypiamy, ale wieczory, czyli od 21:30 do 23:00, to nasza pora na spacer. Bez siadania na ławeczkach i patrzenia w gwiazdy, ale szybki spacer po pustym mieście, przy 20-stu stopniach, to prawdziwa gratka przed spaniem. Pierwsze spacery były wysiłkiem dla tak zastałych mięśni, ale po kilkunastu dniach- wspaniałym dotlenieniem przed snem.

Naturalne rządy

Śpiew ptaków, wielkie kwiaty przy chodnikach i wszędzie zielono. Wiosna jeszcze bardziej niż te poprzednie, albo mamy więcej czasu, aby na nią patrzeć. Nie ma kto wyciąć, zdeptać i zerwać tych kwiatów, ale także zaśmiecić parków. Wszystko jest takie bardziej instynktownie naturalne i rozwija się zgodnie z prawami, których ludzie (nie)świadomie respektowali. Natura także ma kwarantanne od ludzi.

Wiosna bardziej
Wiosna bardziej

Aż tyle nam trzeba?

Robiliśmy zakupy co dwa, trzy tygodnie i gdyby nie świeże owoce, warzywa i pieczywo zapewne moglibyśmy przetrwać jeszcze dłużej. Kwarantanna nauczyła nas planowanie dań, organizacja używania żywności w pełni, to sukces naszej kwarantanny. Odnajdywanie nowych ról produktów w kuchni. Otwieramy nowe po zakończeniu starego, ta zasada determinuje do kończenia rzeczy, które wiecznie przedłużyliśmy, aby dokończyć. Za mniej, mamy więcej i…taniej. W dobrej kuchni nie potrzeba wiele produktów, ale kreatywności.

Kwiaty
Kwiaty

Piękni w domu

Zapewne wiele z nas zdało sobie sprawę, że przez ostatnie miesiące poprzez sporadyczne wychodzenie z domu nie wydało kolejnych kilkuset złotych na nowe ubrania, kosmetyki i rozrywki. Jesteśmy sami w domu i lubimy zadowolić się dresami, piżamami i legginsami w domu. Na twarz nie trzeba nic więcej poza jedną maseczką i kremem, a rozrywką jest na YouTube, Netflixie, w muzeum online czy wśród darmowych audiobooków z Empiku. Dajemy się sobie radę środkami, których nawet niegdyś nie braliśmy pod uwagę. 

Prosta moda
Prosta moda

Z każdej perspektywy jesteśmy w stanie wyselekcjonować coś dobrego. Bo poza zdrowiem mamy także wyjść na zewnątrz ciut lepsi i szanuj się bardziej.

Zapraszam także do przeczytania innych wpisów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *