Oglądając albumy, książki czy filmy sprzed kilkunastu lat mam wrażenie, że moda damska miała swój wyjątkowy styl i szyk. Ponadczasowe elementy garderoby zakupione w lokalnych sklepach mód, u szewców i prywatnych rzemieślników. Z tych czarno-białych zdjęć bije jakość, wytrawność i…kobiecość.

W tym poście stworzę listę elementów garderoby damskiej i ponadczasowej, które od kilkunastu lat dodają wyjątkowości strojom dam. Dodatki, które możemy spokojnie kupić w najwyższej jakości, aby mogły służyć następnym modnym pokoleniom. A oto moje propozycje:

  • kobieca apaszka

Elegancko zawiązana apaszka doda każdej stylizacji wytworności. Blask jedwabiu lub welwetowy odcień bawełny z domieszką innych szlachetnych tkanin, to taki powrót do epoki.

https://www.instagram.com/p/Bx2PfLMiCnI/

Poza klasycznym użytkowaniem apaszki, można wykorzystać ją jako element dekoracyjny owijając rękojeść torebki. Odmieni naszą klasyczną torbę w wyjątkowej urody dodatek. Apaszka na głowie do lekko podpiętego koka także będzie wyglądała uroczo i letnio. Warto skupić się na ten mały kawałek luksusu ze 100% jedwabiu.

https://www.instagram.com/p/B7Y7lGsBd7G/

  • wełniany szal

Subtelny splot, uniwersalna wielkość oraz klasyczny kolor może sprawić, że szal będziemy mogły używać cały rok. Mój zimowy szalik z kaszmiru bardzo wiele mnie nauczył- im lepszy skład, a mniejszy szalik -tym cieplej. Pamiętam moje wielkie szaliki, przez które ledwo można było się poruszać.

https://www.instagram.com/p/BoYyWRMlPgP/

Dobra wełna i dobrze konserwowana posłuży nam na lata. Latem wieczory są chłodne, a wiosną i jesienią poranki są tak orzeźwiające, że mało kto odważy się wyjść bez ciepłego opatulenia. Dla mnie całorocznym kolorem jest beż, jasna szarość oraz zgaszony róż. Sama wciąż szukam mojego jedynego szala, ale wiem, że jestem na dobrej drodze.

https://www.instagram.com/p/B-JdLm6pl90/

  • kapelusz pełen kobiecości

Chroni nas latem od słońca i można go dostać bez problemu na wielu bazarkach lub w prawie każdej sieciówce, ale…warto z zakupu tego okrycia na głowę zrobić bardzo przyjemny rytuał. Byliście kiedyś w sklepie z kapeluszami? Zapewne nie, a bardzo szkoda, bo przyglądanie się ścianie pięknych, kolorowych, wełnianych czy słomkowych kapeluszy, to niczym teleportacja kilkunastu lat wstecz. Przymierzanie innych modeli, dostrzeganie detali ronda, koloru materiałów z jakich został wykonany, to istna sztuka i kobiecość bijąca z nich. Warto wybrać się do pracowni kapeluszy, aby spróbować kilku modeli i przekonać się, że nie ma osób, które źle wyglądają w kapeluszach, lecz nie odpowiednio je dopierają.

Piękny słomkowy kapelusz
Piękny słomkowy kapelusz

Modowe kapelusze świetnie mogę wyglądać także jako minimalistyczna dekoracja mieszkania. Kilka wiszących kapeluszy, to rozwiązanie na ich przechowywanie, ale także świetna alternatywna dla sztuki użytkowej w domu.

Kapeluszowe dekoracje
Kapeluszowe dekoracje
  • kobiece perły

Biżuteria poważna, od pewnego wieku, droga i na ślubie przyniesie pecha- absolutne filozofie. Prawdziwy komplet kolczyków, zawieszki czy bransoletka z naturalną perłą ma ponadczasową wartość i elegancję. Ważne jest, aby zakupiona przez nas perła była z chowu naturalnego, czyli jej kształt będzie dość nieregularny i nie wystarczy „masa perłowa”. Unikalny charakter tej biżuterii polega, na tym, że nie ma dwóch takich samych pereł. Ten kształt, odcień jest jedyny, wydobywa z naszej urody kobiecość. Ja uwielbiam subtelną, elegancką biżuterię, a perła jest w pewnym sensie personalna, unikatowa.

Kolczyki z pereł
Kolczyki z pereł

Wychodzę z założenia, że minimalizm i czystość perły jest bardziej adekwatna jeśli chodzi o jej oprawę.

https://www.instagram.com/p/CBce2o5HfiP/

Mimo tych wszystkich pereł, jedwabiu i całej szuflady kapeluszy nie będzie w nas kobiecości, jeśli same tak się nie poczujemy. Zewnętrzne jakościowe dodatki są urocze i dodają odwagi tak myśleć, ale te szlachetne dodatki są tylko dodatkami.

One thought on “Kobiecość w dodatkach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *