Inspiracja, to piękny element życia. Każdy może inspirować się tym samym. Zupełnie inaczej widzieć i czerpać z nich. Oto moja lista inspiracji dla Was.

Czysta inspiracja, czyli Stary Kraków

W każdej formie- wideo, fotograficznej, HD, 4K i przede wszystkim empirycznej. Starówka Krakowa zawsze poprawia mi humor. Jakiś spokój, starość i brak ruchu samochodów sprawia, że można poczuć się jak kilkaset lat temu. Dźwięki tego miasta- hejnał mariacki, grajkowie na ulicy, stukot dorożek, szum rozmów tłumu, kwiaciarki Rmf i gołębie. Do tego połączenie komercyjnej Floriańskiej, z liryką ulicy Brackiej i patosem Grodzkiej. Każda z nich inna, każda z nich niezwykła. Połączenie sacrum Kościoła Mariackiego i profanum Sukiennic. W Krakowie nasza artystyczna dusza może czuć się bardzo wygodnie.

https://www.instagram.com/p/B9l_UOfjHVO/

Inspiracja w formie świeżej kawy

Filiżanka dobrej kawy z mlekiem, pianką, a w gorące dni ze zmrożonym lodem. Zawsze wypicie tego magicznego napoju wprowadza mnie w lepszy humor. A dlaczego? Co jest dziwnego w kawie? Zawsze pozwalając sobie na jej wypicie, daje sobie czas. Odchodzę od obowiązków, aby ją kupić, przygotować, więc kawa to przerwa i chwila spokoju. Napędza i inspiruje do działania.

Zachód słońca pełen inspiracji

Nie tylko banalne, ale też trywialne i bardzo łatwe. Móc widzieć linię zachodzącego słońca, to chwila oddechu i na pewno wpłynie na nas łagodząco. Jakość i kolor światła przy zachodzie jest bardzo specjalna. Przy zachodzie słońca świetnie się czyta, pracuje i nie ma nic lepszego,  niż kończenie dobrego produktywnego dnia skąpana w blasku miodowo-złotego światła. Zachód słońca w pogodny dzień zagwarantuje najlepsze warunki do wspaniałych zdjęć czy wypicia lampki dobrego wina. To wspaniała inspiracja.

https://www.instagram.com/p/B4ke440jR_Y/

https://www.instagram.com/p/B4XZstinZ9q/

Serial, film lub piosenka… z przeszłości

Zapamiętujemy świat obrazami, dźwiękami, więc najlepszą retrospekcją pięknych chwil z przeszłości jest muzyka. Piosenka, przy której zawsze do głowy nasuwają nam się dobre wspomnienia. Taka teleportacja myśli sprawi, że zapominamy o teraźniejszości, chociaż na chwilkę. To samo dzieje się, gdy wchodzimy w świat filmu, którego jeszcze kilkanaście lat temu oglądaliśmy z kuzynkami czy mamą. Kiedyś sztuka była mniej komercyjna, mniej dostępna, więc posiadanie płyty cd np. Céline Dion w domu, to było coś. Każdy z utworów znało się na pamięć, a rozrywki były inne, ale ta selektywność sprawiała, że nasze wspomnienia są wyraźne. Dla mnie, muzyka Czerwonych Gitar, serial Magdy M czy film Nie kłam kochanie zawsze będą serią niezwykłych odrzuć i wspomnień.

Inspirujące ulubione smaki

Przez żołądek do serca, ale także do poprawy humoru. Nie muszą to być krewetki w winie, a czasami jest to smak kaszy manny, ziołowej herbaty parzonej przez babcię, czy smak sernika z rodzynkami u cioci. Dla mnie zupa szczawiowa, to smak dzieciństwa, kiełbaski z ogniska wspomnieniem lata i smak nazywanej przez nas długiej bułki. Na pewno macie coś tak wyjątkowego, tak pysznego, że nigdy tak pysznego…nie jedliście nigdzie indziej!


Dla mnie inspiracja jest jak tlen. Lubię żyć i robić rzeczy z pasją, więc często wracam do swoich umilaczy, a jakie są Wasze sposoby na inspiracje i poprawę humoru?

Zapraszam także na inne moje posty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *