Przepis na cytrynówkę:

  • 500 ml wody
  • 500 ml spirytusu
  • 6 cytryn
  • miód do smaku
  • 1 szklanka cukru

Najlepiej, aby cytryny były ekologiczne. Obieramy je ze skórki- aby nie obrać białej głębszej i bardzo cierpkiej części. Z miąższu wyciskamy sok, zaś ze skórek przygotowujemy syrop. Skórki ze wszystkich cytryn gotujemy z wodą i cukrem. 

Po zagotowaniu studzimy kwaśno-słodki syrop. Oddzielamy skórki, a ostudzoną wodę łączymy z alkoholem, wyciśnięty sokiem z cytryny i kilkom łyżkami miodu. Powstały napój zlewamy do butelek i odstawiamy na kilka dni, aby smaki mogły się zgryźć.

Oto cały przepis na cytrynówkę. Smacznego!

EsPatris- Cytrynówka
EsPatris
EsPatris- Cytrynówka
EsPatris
EsPatris- Cytrynówka
EsPatris
EsPatris- Cytrynówka
EsPatris

Wspomnienia ze stolicy limoncello

Będą w Neapolu i smakując najlepszej pizzy byliśmy także na degustacji limoncello. To doświadcznie iście kinowe- miasto nocą przypominało plan filmu o mafii włoskiej: kadry z restauracji z owocami morza niczym rodem z Azji (ceraty, plastikowej krzesłka i kolejnki), ale dania jak u szefa z gwiazdą Michelina. Bajecznie piękne i egzotyczne Capri, romantyczne Positano i cytrynowe…Sorrento! Urok uliczek i intencja ludzi, którzy tu przybywają- chcą poczuć smak, zapach i aromat cytryny przy bryzie morza, jedząc najlepsze dania kuchni włoskiej. Jedna z najwspanialszych miejsc, wpomnień i estetyka podbija serca. Costa włoska- to dzieło, które wyszło Twórcy na 5 z plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *